Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pán a Paní Weasley

19. 7. 2012

molly---arthur-weasley.jpg

Arthur Weasley je manžel Molly Weasleyové a otec sedmi Weasleyových dětí, pracuje na Ministerstvu kouzel v odboru, který se zabývá kontakty s mudly.
Je vysoký a hubený s ustupujícími vlasy. Nosí drátěné brýle. Je synem Septima Weasleyho a Cedrelly Blackové, což ho dělá vzdáleným příbuzným Siriuse Blacka. Spolu s manželkou Molly mají sedm dětí: nejstarší z nich je Bill, potom Charlie, Percy, dvojčata Fred a George, Ron a Ginny. Všichni společně bydlí v domě, který se příznačně jmenuje Doupě.
Arthura zajímá vše, co se týká mudlů, dokonce upravil rodinný vůz Ford Anglia tak, aby mohl létat, čehož využijí Ron, Fred a George, když ve druhém díle chtějí dostat Harryho od Dursleyových.
Poprvé se objevil ve druhém díle, kdy se Harry dostal na prázdniny k Weasleyovým. V pátém díle je Arthur členem Fénixova řádu, v jehož službách je také těžce zraněn Naginim a musí se léčit v nemocnici u sv. Munga, kam se dostane díky tomu, že se Harry dostane do Voldemortových myšlenek a řekne o tom Brumbálovi. Naštěstí se uzdraví. Rowlingová řekla, že měl původně v této časti zemřít. Měl zemřít také v sedmém díle. Rowlingová ho ale nemohla zabít, protože to je jeden z mála dobrých otců v knihách. Protože ale "chtěla zabít rodiče", odnesli to Remus Lupin a Nymfadora Tonksová.

Molly Weasleyová (roz. Prewettová) je malá buclatá žena s rudými vlasy, která vládne své domácnosti pevnou rukou. Je manželkou Arthura Weasleyho, se kterým má sedm dětí. Je velmi temperamentní a dokáže se rozčílit, pokud některé z jejích dětí něco provede. Na druhou stranu je ale velmi laskavá a Harryho Pottera má ráda jako vlastního syna. Při každé jeho návštěvě u nich doma mu podstrojuje a na každé Vánoce mu uplete svetr stejně jako svým dětem.
Jako dítě navštěvovala nebelvírskou kolej. Je členkou Fénixova řádu. Poprvé se objevila v prvním dílu série, když na londýnském nádraží King's Cross vypravovala své děti do Bradavické školy čar a kouzel a vlídně Harrymu vysvětlila, jak se dostat na nástupiště.
Ve čtvrtém díle si dělá starosti o Freda a George, když začínají s Kratochvilnými kouzelnickými kejkli. Pak má také starosti o Harryho, když se stane šampionem Turnaje tří kouzelnických škol. Později také uvěří článku Rity Holoubkové, že Hermiona zlomila Harrymu srdce. Spolu s Billem přijede do Bradavic před třetím úkolem, aby podpořili Harryho.
V pátém díle je o prázdninách v hlavním štábu Fénixova řádu na Grimmauldově náměstí 12. V šestém díle zpočátku nesouhlasí se svatbou Billa a Fleur. To se ale změní poté, co Billa napadne Fenrir Šedohřbet a Fleur si ho stále chce vzít. V sedmém díle se Doupě stane novým hlavním štábem Fénixova řádu. Molly uspořádá svatbu Billa a Fleur, během které se moci na ministerstvu chopí smrtijedi a všichni tak v panice utečou. Doupě již není bezpečné a rodina se přestěhovala k Mollyině tetičce Muriel. Zúčastní se závěrečné bitvy o Bradavice. Když se dozví, že je Fred mrtvý, zhroutí se, ale začne bojovat s Belatrix Lestrangeovou, když její smrtící kletba jen tak tak mine Ginny. Nakonec ji zabije, takže i když na to Molly nevypadá, je zřejmě velmi mocná čarodějka. 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář