Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lord Voldemort

19. 7. 2012

lord-voldemort-costume.jpg

 

Jméno : Tom Rojvol Raddle
Pseudonym : Lord Voldemort
Jiný význam jména: "Voldemort"= ve francouzštině znamená "let smrti", "utéci smrti"
Otec : Tom Raddle - mudla
Matka : Meropa Gauntová - čarodějka
Jiní příbuzní : Děd Rojvol Raddle a strýc Morfin Raddle , je potomkem Salazara Zmijozela
Původ : Smíšený , matka čarodějka a otec mudla
Škola : Škola čar a kouzel v Bradavicích
Kolej : Zmijozel
Zajímavosti : Mluví hadím jazykem jako potomek Salazara Zmijozela , vytvořil sedm viteálů
Narození : 31.prosince 1926
Úmrtí : Zabit na konci sedmého dílu
Bydliště : Sirotčinec ( nepovažoval za svůj domov ) a potom Bradavice,které se pro něj staly pravým domovem ..........................
Činny : ( Činny to rozhodně nejsou ale nic jiného mě nenapadlo ) Zabil spoustu kouzelníků a čarodějek
Hůlka : Tisové dřevo , péro z fénixe , 13 a půl palce dlouhá
Nepřítel : Jediný koho se kdy bál byl Brumbál a potom zřejmě asi Harry , jinak jeho nepřítelem byl každý kdo nebyl Smrtijed
Dom . mazlíček : Jestli se tomu dá říkat mazlíček :-)) had Nagini
Největší touha : J.K.R. uvedla, že před zrcadlem z Erisedu by Voldemort viděl "Sám sebe, všemocného a nesmrtelného. To je to co chce."
Bubák: "smrt, ponižující smrt .... mohl by vidět sám sebe mrtvého."
Jako šestnáctiletý Tom Raddle: popisován s vlasy černými jako uhel, "vysoký", "pohledný"; "s tmavýma" očima.
Voldemort okolo 20-30 let: Když Voldemort navštíví Brumbála asi 10 let po opuštění školy už není pohledný. Jeho smrtelně bledý obličej vypadal "voskově a zvláštně zdeformovaně a bělmo teď mělo krvavý vzhled"
Před Červíčkovým znovuzrozujícím lektvarem: "To, co v uzlíku přinesl, opravdu vypadalo jako skrčené dítě. Harry však ještě nikdy nespatřil nic, co by se lidskému dítěti podobalo tak málo. Nikde jediný vlásek, zato samá šupina a bylo to tmavé, syrové a zarudle černé. Ruce i nohy to mělo tenoučké a slaboučké, a obličej - žádné živé dítě nikdy takový nemělo - byl plochý a hadí, se zářícíma rudýma očima."
O Červíčkovým znovuzrozujícím lektvaru: popisován jako "vysoký a na kost vyzáblý muž" Jeho obličej byl "bělejší než lebka, s rozšířenýma, nepříčetně rudýma očima a snosem ploským, jakoby hadím, s úzkými štěrbinami místo nosních dírek"
"Voldemort se přestal dívat na Harryho a začal si prohlížet své vlastní tělo. Jeho ruce připomínaly veliké bledé pavouky a on si dlouhými bílými prsty zálibně hladil hruď, paže i obličej. Jeho rudé oči s úzkými zorničkami, které vypadaly jako kočičí, zářily teď do tmy ještě jasněji."
Výtvory: Deník vytvořen v roce 1943 na začátku jeho 6. ročníku. Brumbál zmínil že Tom rád získává trofeje: věci které si bere od svých obětí nebo věci ukradené, Zmijozelův prsten, Zmijozelův medailon, Mrzimorský pohár...
Ceny atd.: Prefekt (1942); Medaile za kouzelnické zásluhy; ocenění za "Speciální služby Bradavacím"; Primus (1944). Vynikal ve studiu: Brumbál řekl: "Byl jedním z nejlepších studentů jaké kdy Bradavice viděli"

Tom Raddle se narodil 31. prosince 1926. Jeho mudlovský otec opustil jeho matku ještě před Tomovým narozením; Meropa zase ihned po porodu zemřela, proto zůstal chlapec nadlouho sám. Vyrůstal v sirotčinci, kde začal poprvé objevovat své schopnosti (např. způsoboval bolest ostatním dětem) a také ukazoval své násilnické sklony zděděné též po Zmijozelovi.
V jedenácti letech si mladého Toma přišel vyzvednout kouzelník Albus Brumbál, profesor v Bradavicích. Tom Raddle pak nastoupil do kouzelnické školy, kde se projevoval jako velmi talentovaný a stal se dokonce primusem. Už v té době se ale zabýval černou magií; mimo jiné otevřel Tajemnou komnatu, a způsobil smrt studentky, což posléze svedl na Rubeuse Hagrida.
V patnácti letech se vydal hledat svého otce, ošálil svého strýce Morfina a poté zavraždil Toma Raddleho staršího i s prarodiči. Když se Morfin Gaunt probral, věřil že vraždu spáchal sám. Byl za ni i odsouzen a zemřel v Azkabanu.
Když Tom dokončil studium, požádal tehdejšího ředitele Bradavic Armanda Dippeta, jestli by se nemohl stát profesorem. To mu bylo z důvodu jeho mládí zamítnuto a Raddle si našel práci v krámku Borgina a Burkese, kteří obchodovali s tajemnými magickými předměty. Brzy spáchal další vraždu jen proto aby získal Zmijozelův medailon. Poté odcestoval pryč z Británie a nikdo o něm dlouho neslyšel. Po návratu si už začal říkat Lord Voldemort; první co učinil bylo, že požádal ředitele Bradavic - v té době už Brumbála - o místo profesora. Brumbál však věděl o Raddlových temných motivech a jeho žádost odmítl.
Voldemort si potom našel několik oddaných následovníků a obdivovatelů, kterým se začalo říkat Smrtijedi. S jejich pomocí ovládl celý kouzelnický svět a vzdorovala mu jen malá skupinka povstalců - Fénixův řád, v jehož čele stál Brumbál - jediný kouzelník, kterého se kdy Voldemort obával.
V říjnu 1981 se k Voldemortovi doneslo proroctví, podle kterého se měl narodit kouzelník, schopný jej porazit. Voldemort si proroctví vyložil jako vztahující se k Harry Potterovi, synu Lili a Jamese Potterových, a pokusil se celou rodinu vyvraždit. Po zabití rodičů ale kletba směrovaná na Harryho sehlala a obrátila se proti Voldemortovi, který přežil jen díky tomu, že si předtím ve snaze o nesmrtelnost vytvořil několik viteálů.
Voldemorta kletba připravila o tělo a byl redukován na "méně než přízrak". V roce 1991 se mu podařilo vtělit do profesora Quirella. S ním se neúspěšně pokusil získat Kámen mudrců ( Harry Potter a Kámen mudrců ).
Část Voldemortovy duše z jednoho viteálu - Raddleova deníku - se roku 1992 pokusila osamostatnit, ovládla Ginny Weasleyovou a opět otevřela Tajemnou komnatu ( Harry Potter a Tajemná komnata ). Stejně jako předchozí pokus o prosazení i tento překazil Harry Potter.
Návrat se Voldemortovi zdařil až o dva roky později, s pomocí Petera Pettigrewa ( Harry Potter a Ohnivý pohár ). Poté jeho moc opět rostla, v roce 1997 (Harry Potter a Princ dvojí krve) zabil Brumbála Severus Snape, čímž se Voldemort stal nejmocnějším kouzelníkem světa. Zabití Brumbála bylo ovšem dohodnuté mezi Brumbálem a Snapem.
V následujícím roce Snape, požívaje Voldemortovy plné důvěry, ve skrytu pomáhal Harry Potterovi, který postupně zajistil zničení všech Voldemortových viteálů. V závěrečném souboji knižní série (Harry Potter a Relikvie smrti) se pak Voldemortova smrtící kletba obrátila proti němu a definitivně jej zabila.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář